Kommande danskvällar i Jämtland och Härjedalen

Här kan du ladda ner fickprogram för sommaren 2017

maj 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 6 Nälden Näskotthallen ExpandersJannezMickeys 20:00-02:00
lördag 13 Aspåsnäset Logen HighlightsDate 21:00-02:00 Premiär!
fredag 19 Östersund Sandviken Fernandoz 21:00-01:00
lördag 20 Oviken Fröjdholmen Larz Kristerz 21:00-01:00
torsdag 25 Aspåsnäset Logen Blender 21:00-01:00
fredag 26 Östersund Sandviken Mickeys 21:00-01:00
juni 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 2 Östersund Sandviken Casanovas 21:00-01:00
lördag 3 Hede Hede Folkpark Eloge 21:00-01:00
lördag 10 Aspåsnäset Logen Jannez 21:00-01:00
fredag 16 Östersund Sandviken Sannex 21:00-01:00
lördag 17 Aspåsnäset Logen Scotts 21:00-01:00
onsdag 21 Hällesjö Furuviken Martinez 20:00-24:00
torsdag 22 Aspåsnäset Logen FinixMickeys 21:00-02:00
fredag 23 Oviken Fröjdholmen Excess 21:00-02:00
lördag 24 Hede Hede Folkpark Likes 21:00-01:00
lördag 24 Oviken Fröjdholmen Mickeys 21:00-02:00
onsdag 28 Hällesjö Furuviken Black Jack 20:00-24:00
fredag 30 Östersund Sandviken Streaplers 21:00-01:00
juli 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 1 Aspåsnäset Logen Perikles 21:00-01:00
lördag 1 Oviken Fröjdholmen Eldebros 21:00-01:00
torsdag 6 Arvesund Bygdegården Mickeys 20:00-24:00
fredag 7 Östersund Sandviken Per-Håkans 21:00-01:00
fredag 7 Strömsund Hembygdsgården Mickeys 21:00-01:00 Dundermark...
lördag 8 Olden Bygdegården Mickeys 21:00-01:00
tisdag 11 Östersund Sandviken Eldebros 20:00-24:00
onsdag 12 Hällesjö Furuviken Perikles 20:00-24:00
torsdag 13 Arvesund Bygdegården Black Jack 20:00-24:00
torsdag 13 Bispgården Gerålund Martinez 21:00-01:00
fredag 14 Östersund Sandviken Jannez 21:00-01:00
lördag 15 Skålan Bygdegården Sannex 21:00-01:00 Cypakutsi
onsdag 19 Hällesjö Furuviken Jannez 20:00-24:00
torsdag 20 Arvesund Bygdegården Martinez 20:00-24:00
fredag 21 Östersund Sandviken Blender 21:00-01:00
lördag 22 Flykälen Flykälen Shine 21:00-01:00
lördag 22 Lillhärdal Härdalsyran Expanders 21:00-01:00
lördag 22 Storåsen Björnlogen Mickeys 21:00-02:00
fredag 28 Kall Västgård Gamefair Jive 21:00-01:00
fredag 28 Östersund Kungsgården Casanovas 21:00-01:00
lördag 29 Kall Västgård Gamefair Jive 21:00-01:00
augusti 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
onsdag 2 Hällesjö Furuviken Per-Håkans 20:00-24:00
torsdag 3 Arvesund Bygdegården Date 20:00-24:00
fredag 4 Östersund Sandviken Martinez 21:00-01:00
lördag 5 Aspåsnäset Logen Expanders 21:00-01:00
torsdag 10 Arvesund Bygdegården Per-Håkans 20:00-24:00
fredag 11 Östersund Sandviken Eloge 21:00-01:00
lördag 12 Oviken Fröjdholmen Jannez 21:00-01:00
fredag 18 Östersund Sandviken Drifters 21:00-01:00
lördag 19 Hammerdal Svartviken Eloge 21:00-01:00
lördag 19 Hede Hede Folkpark Jive 21:00-01:00
fredag 25 Östersund Sandviken Donnez 21:00-01:00
lördag 26 Aspåsnäset Logen Blender 21:00-01:00
lördag 26 Trångsviken Bygdegården Mickeys 21:00-01:00
september 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 1 Östersund Sandviken Mickeys 21:00-01:00
lördag 2 Aspåsnäset Logen Jannez 21:00-01:00
lördag 2 Kallsedet Folkets Hus Futten Eldebros 21:00-01:00
fredag 8 Östersund Sandviken Scotts 21:00-01:00
lördag 9 Oviken Fröjdholmen Blender 21:00-01:00
fredag 15 Östersund Sandviken Black Jack 21:00-01:00
lördag 30 Stugun Nornan Jannez 21:00-01:00
oktober 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 21 Östersund OSD (Folkets Hus) Donnez 21:00-01:00
lördag 28 Föllinge Allaktivitetshallen JannezMickeysKindbergs 21:00-01:00
november 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 3 Östersund OSD (Folkets Hus) Lasse Stefanz 21:00-01:00
lördag 4 Östersund OSD (Folkets Hus) Eloge 21:00-01:00
fredag 24 Östersund OSD (Folkets Hus) Sannex 21:00-01:00
lördag 25 Östersund OSD (Folkets Hus) Black Jack 21:00-01:00
december 2017 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 2 Östersund OSD (Folkets Hus) Streaplers 21:00-01:00
lördag 16 Östersund OSD (Folkets Hus) Jannez 21:00-01:00