Dansdagböcker

Nedan listas alla LEJons dansdagböcker. Urvalet begränsas till angivet tidsspann, samt kan reduceras till att endast omfatta tillfällen på specifika dansställen eller med specifika orkestrar. Håll in "Ctrl" för att markera/avmarkera fler alternativ. Om inget alternativ för dansställen eller dansband väljs så kommer respektive filter ej att aktiveras.

Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2019:22 lördag 15/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2019:21 torsdag 13/6 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2019:20 lördag 8/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2019:19 lördag 25/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2019:18 lördag 18/5 Långsele Hanssons Loge 20:00-01:00
2019:17 fredag 17/5 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2019:16 lördag 11/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2019:15 lördag 4/5 Nälden Näskotthallen 19:00-03:00
2019:14 tisdag 30/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2019:13 fredag 26/4 Bergeforsen Folkets Park 21:00-01:00
2019:12 torsdag 18/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2019:11 lördag 13/4 Stugun Nornan 21:00-01:00
2019:10 lördag 30/3 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2019:9 fredag 29/3 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2019:8 fredag 22/2 Östersund Folkets Hus 21:00-01:00
2019:7 lördag 16/2 Gävle Folkets Park (Estraden) 21:00-01:00
2019:6 fredag 8/2 Östersund Folkets Hus 21:00-01:00
2019:5 lördag 2/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2019:4 fredag 1/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2019:3 lördag 12/1 Erikslund Folkets Hus 21:00-01:00
2019:2 fredag 4/1 Stugun Nornan 21:00-01:00
2019:1 torsdag 3/1 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2018:57 lördag 29/12 Norrköping Borgen 21:00-01:00
2018:56 lördag 22/12 Östersund Folkets Hus 21:00-01:00
2018:55 lördag 8/12 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2018:54 lördag 1/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2018:53 lördag 17/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2018:52 fredag 16/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2018:51 lördag 27/10 Föllinge Allaktivitetshallen 20:00-02:00
2018:50 fredag 26/10 Bergeforsen Folkets Park 21:00-01:00
2018:49 söndag 21/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2018:48 lördag 20/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2018:47 fredag 19/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2018:46 lördag 6/10 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2018:45 fredag 5/10 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2018:44 lördag 29/9 Stugun Nornan 21:00-01:00
2018:43 lördag 8/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:42 fredag 7/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:41 lördag 1/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:40 lördag 25/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:39 torsdag 23/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2018:38 lördag 18/8 Långsele Hanssons Loge 20:00-01:00
2018:37 torsdag 16/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2018:36 onsdag 15/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:35 fredag 10/8 Jättendal Älvstagården 21:00-01:00
2018:34 onsdag 8/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:33 lördag 4/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:32 fredag 3/8 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:31 onsdag 1/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:30 lördag 28/7 Kusfors Bredsele Park 20:00-01:00