Dansdagböcker

Nedan listas alla LEJons dansdagböcker. Urvalet begränsas till angivet tidsspann, samt kan reduceras till att endast omfatta tillfällen på specifika dansställen eller med specifika orkestrar. Håll in "Ctrl" för att markera/avmarkera fler alternativ. Om inget alternativ för dansställen eller dansband väljs så kommer respektive filter ej att aktiveras.

Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2018:40 lördag 25/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:39 torsdag 23/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2018:38 lördag 18/8 Långsele Hanssons Loge 20:00-01:00
2018:37 torsdag 16/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2018:36 onsdag 15/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:35 fredag 10/8 Jättendal Älvstagården 21:00-01:00
2018:34 onsdag 8/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:33 lördag 4/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:32 fredag 3/8 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:31 onsdag 1/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:30 lördag 28/7 Kusfors Bredsele Park 20:00-01:00
2018:29 fredag 27/7 Kusfors Bredsele Park 20:00-01:00
2018:28 onsdag 25/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:27 fredag 20/7 Långsele Hanssons Loge 20:00-01:00
2018:26 torsdag 19/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:25 onsdag 18/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2018:24 fredag 13/7 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:23 torsdag 12/7 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2018:22 onsdag 11/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2018:21 lördag 30/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:20 lördag 23/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2018:19 torsdag 21/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:18 lördag 16/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:17 fredag 15/6 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:16 tisdag 5/6 Örebro Brunnsparken 19:00-24:00
2018:15 fredag 1/6 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:14 onsdag 30/5 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
2018:13 lördag 26/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:12 fredag 25/5 Ånge Tallbacken 21:00-01:00
2018:11 lördag 19/5 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2018:10 torsdag 10/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:9 måndag 30/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2018:8 lördag 28/4 Sollefteå Hallstaberget 21:00-02:00
2018:7 lördag 14/4 Stugun Nornan 21:00-02:00
2018:6 torsdag 29/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2018:5 lördag 17/2 Örebro Brunnsparken 20:00-24:00
2018:4 lördag 3/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:3 fredag 2/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:2 lördag 6/1 Stugun Nornan 21:00-01:00
2018:1 onsdag 3/1 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2017:53 lördag 16/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2017:52 lördag 9/12 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:51 lördag 2/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:50 lördag 18/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2017:49 fredag 17/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2017:48 lördag 11/11 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:47 söndag 22/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2017:46 lördag 21/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2017:45 fredag 20/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2017:44 lördag 30/9 Stugun Nornan 21:00-01:00
2017:43 måndag 25/9 Stockholm M/S Viking Cinderella 21:00-01:00
2017:42 lördag 23/9 Sandhem Sägnernas Hus 21:00-01:00
2017:41 lördag 9/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:40 fredag 8/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:39 lördag 2/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:38 lördag 26/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:37 tisdag 15/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2017:36 onsdag 9/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:35 lördag 5/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:34 onsdag 2/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:33 onsdag 26/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:32 torsdag 20/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:31 onsdag 12/7 Borensberg Borensbergsparken 19:30-23:30
2017:30 lördag 8/7 Långsele Hanssons Loge 20:00-24:00
2017:29 lördag 1/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:28 lördag 24/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2017:27 torsdag 22/6 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2017:26 lördag 17/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:25 lördag 10/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:24 måndag 5/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-01:00
2017:23 lördag 27/5 Långsele Hanssons Loge 20:00-24:00
2017:22 torsdag 25/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:21 lördag 13/5 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2017:20 söndag 30/4 Timrå Nya Vivansborg 21:00-02:00
2017:19 lördag 29/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2017:18 fredag 28/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2017:17 torsdag 27/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-01:30
2017:16 fredag 14/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:15 torsdag 13/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:14 söndag 2/4 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 18:00-22:00
2017:13 lördag 1/4 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2017:12 fredag 31/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2017:11 lördag 18/3 Stugun Nornan 21:00-01:00
2017:10 tisdag 14/3 Örebro Brunnsparken 19:00-24:00
2017:9 söndag 12/3 Huskvarna Folkets Park 15:00-20:30
2017:8 lördag 25/2 Ramvik Folkets Hus 21:00-02:00
2017:7 fredag 24/2 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:6 lördag 4/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:5 fredag 3/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:4 lördag 28/1 Gävle Folkets Park (Estraden) 21:30-02:00
2017:3 fredag 20/1 Hallen Hallgården 21:00-01:00
2017:2 lördag 7/1 Stugun Nornan 21:00-02:00
2017:1 onsdag 4/1 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2016:57 måndag 26/12 Laxsjö Bygdegården 21:00-01:00
2016:56 lördag 17/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2016:55 fredag 9/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:54 lördag 3/12 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2016:53 lördag 19/11 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:30-01:30
2016:52 fredag 18/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:51 lördag 12/11 Sandviken Göransson Arena 19:00-02:00
2016:50 fredag 11/11 Sandviken Göransson Arena 19:00-02:00
2016:49 fredag 4/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:48 söndag 23/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2016:47 lördag 22/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:46 fredag 21/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:45 lördag 8/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2016:44 fredag 7/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2016:43 lördag 1/10 Stugun Nornan 21:00-01:00
2016:42 lördag 10/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:41 fredag 9/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:40 lördag 3/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:39 tisdag 30/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2016:38 lördag 27/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:37 tisdag 16/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2016:36 onsdag 10/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:35 lördag 6/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:34 onsdag 3/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:33 onsdag 27/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:32 fredag 22/7 Kyrkdal Ärstaparken 20:00-01:00
2016:31 torsdag 21/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:30 lördag 16/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:29 onsdag 13/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2016:28 lördag 2/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:27 lördag 25/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2016:26 torsdag 23/6 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2016:25 lördag 18/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:24 lördag 11/6 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2016:23 söndag 5/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-01:00
2016:22 lördag 28/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:21 lördag 21/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:20 torsdag 5/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:19 lördag 30/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-02:00
2016:18 fredag 15/4 Sollefteå Hullsta Gård 21:00-01:00
2016:17 lördag 2/4 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2016:16 fredag 1/4 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2016:15 fredag 25/3 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2016:14 torsdag 24/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:13 söndag 20/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2016:12 lördag 19/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:11 fredag 18/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:10 lördag 12/3 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2016:9 fredag 11/3 Stugun Nornan 21:00-01:00
2016:8 lördag 5/3 Sollefteå Hullsta Gård 21:00-01:00
2016:7 fredag 26/2 Östersund Furuparken 21:00-02:00
2016:6 lördag 6/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:5 fredag 5/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:4 tisdag 2/2 Näsviken Folkets Hus 19:00-23:00
2016:3 lördag 9/1 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 21:30-01:30
2016:2 tisdag 5/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:1 lördag 2/1 Stugun Nornan 21:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2015:58 lördag 26/12 Laxsjö Bygdegården 22:00-02:00
2015:57 lördag 19/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2015:56 fredag 4/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:55 fredag 20/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:54 lördag 14/11 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 21:00-01:00
2015:53 lördag 7/11 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2015:52 fredag 30/10 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:51 söndag 18/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2015:50 lördag 17/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2015:49 fredag 16/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2015:48 torsdag 8/10 Skara Folkets Park (Fokus) 18:00-22:00
2015:47 lördag 3/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2015:46 lördag 12/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2015:45 fredag 11/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2015:44 lördag 5/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:43 lördag 29/8 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2015:42 onsdag 26/8 Gussjönoret Gussjönoret 19:00-24:00
2015:41 lördag 22/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:40 onsdag 19/8 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2015:39 lördag 15/8 Hammerdal Svartviken 21:00-02:00
2015:38 onsdag 5/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:37 onsdag 29/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:36 torsdag 23/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:35 fredag 17/7 Kyrkdal Ärstaparken 20:00-01:00
2015:34 torsdag 16/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:33 lördag 11/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:32 onsdag 8/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:31 lördag 4/7 Övsjöbyn Stromboli 21:00-01:00
2015:30 torsdag 2/7 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2015:29 onsdag 1/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2015:28 lördag 27/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:27 lördag 20/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2015:26 torsdag 18/6 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2015:25 lördag 13/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:24 onsdag 10/6 Gussjönoret Gussjönoret 19:00-24:00
2015:23 lördag 6/6 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2015:22 onsdag 3/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2015:21 lördag 30/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:20 lördag 23/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2015:19 torsdag 21/5 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2015:18 torsdag 14/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2015:17 lördag 9/5 Strömsund Dunderhallen 20:00-02:00
2015:16 fredag 17/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:15 lördag 11/4 Stugun Nornan 21:00-01:00
2015:14 torsdag 2/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:13 lördag 28/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2015:12 fredag 27/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2015:11 söndag 22/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2015:10 lördag 21/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2015:9 lördag 7/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:8 fredag 27/2 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2015:7 fredag 20/2 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:6 lördag 7/2 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2015:5 fredag 6/2 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2015:4 fredag 23/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:3 måndag 5/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2015:2 söndag 4/1 Bollstabruk Folkets Hus 21:00-02:00
2015:1 fredag 2/1 Stugun Nornan 21:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2014:66 lördag 27/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:65 lördag 20/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2014:64 lördag 13/12 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 21:00-01:00
2014:63 lördag 6/12 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 21:00-01:00
2014:62 fredag 5/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:61 lördag 29/11 Bricka Folkets Hus 21:00-01:00
2014:60 fredag 21/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:59 fredag 31/10 Östersund Furuparken 21:00-02:00
2014:58 fredag 24/10 Bollstabruk Folkets Hus 21:00-02:00
2014:57 söndag 19/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2014:56 lördag 18/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2014:55 fredag 17/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2014:54 torsdag 16/10 Östersund Furuparken 19:00-23:00
2014:53 lördag 11/10 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 21:00-01:00
2014:52 lördag 4/10 Skultuna Lagårn / Oskars Loge 18:00-24:00
2014:51 fredag 26/9 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:50 lördag 13/9 Gäddede Pilgrimshotellet 21:00-01:00
2014:49 fredag 12/9 Gäddede Pilgrimshotellet 21:00-01:00
2014:48 lördag 6/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2014:47 fredag 5/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2014:46 lördag 30/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2014:45 lördag 23/8 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2014:44 fredag 22/8 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2014:43 onsdag 20/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:42 fredag 15/8 Käcktjärn Logen 21:00-01:00
2014:41 onsdag 6/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:40 onsdag 30/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:39 onsdag 23/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:38 onsdag 9/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:37 onsdag 2/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2014:36 lördag 28/6 Oviken Fröjdholmen 21:00-01:00
2014:35 lördag 21/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2014:34 söndag 15/6 Hög Högs Loge 19:00-23:00
2014:33 lördag 7/6 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2014:32 torsdag 5/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-01:00
2014:31 torsdag 29/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2014:30 onsdag 28/5 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2014:29 lördag 24/5 Alfta Forsparken 19:00-01:00
2014:28 fredag 23/5 Alfta Forsparken 19:00-01:00
2014:27 torsdag 22/5 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2014:26 lördag 17/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2014:25 lördag 10/5 Strömsund Dunderhallen 20:00-02:00
2014:24 onsdag 30/4 Hudiksvall Kulturhuset (Folkets Hus) 21:00-01:00
2014:23 lördag 26/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2014:22 fredag 25/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2014:21 torsdag 24/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:00-02:00
2014:20 söndag 20/4 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 20:00-01:00
2014:19 torsdag 17/4 Östersund Furuparken 21:00-02:00
2014:18 söndag 6/4 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2014:17 söndag 30/3 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2014:16 fredag 28/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2014:15 söndag 23/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2014:14 lördag 22/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2014:13 lördag 15/3 Östersund Furuparken 22:00-02:00
2014:12 fredag 7/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:11 fredag 21/2 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:10 fredag 14/2 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2014:9 lördag 8/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2014:8 fredag 7/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2014:7 fredag 31/1 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2014:6 söndag 26/1 Skövde Kulturhuset - Valhall 18:00-22:00
2014:5 fredag 24/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2014:4 fredag 17/1 Hallen Hallgården 21:00-01:00
2014:3 lördag 11/1 Erikslund Folkets Hus 21:00-01:00
2014:2 söndag 5/1 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 20:00-24:00
2014:1 fredag 3/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2013:72 fredag 27/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:71 fredag 13/12 Ersboda Folkets Hus 21:00-01:00
2013:70 lördag 7/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2013:69 fredag 6/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:68 lördag 30/11 Bricka Folkets Hus 21:00-01:00
2013:67 fredag 22/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:66 fredag 15/11 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2013:65 lördag 9/11 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2013:64 fredag 8/11 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:00-01:00
2013:63 torsdag 7/11 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:00-02:00
2013:62 fredag 1/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:61 lördag 26/10 Skelleftehamn Folkets Hus (Rotan) 21:00-01:00
2013:60 lördag 19/10 Föllinge Allaktivitetshallen 20:00-02:00
2013:59 torsdag 17/10 Östersund Furuparken 18:30-22:00
2013:58 lördag 5/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2013:57 fredag 4/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2013:56 fredag 20/9 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:55 fredag 13/9 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2013:54 lördag 7/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2013:53 fredag 6/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2013:52 tisdag 27/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2013:51 söndag 25/8 Hög Högs Loge 19:00-23:00
2013:50 lördag 24/8 Ånge Tallbacken 21:00-01:00
2013:49 fredag 23/8 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2013:48 onsdag 21/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:47 lördag 17/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2013:46 torsdag 15/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2013:45 onsdag 14/8 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2013:44 lördag 10/8 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:43 onsdag 7/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:42 fredag 2/8 Jättendal Älvstagården 21:00-01:00
2013:41 torsdag 1/8 Falun Lilltorpet 20:00-24:00
2013:40 tisdag 30/7 Tyllsnäs Tyllsnäs Udde 19:00-23:00
2013:39 onsdag 24/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:38 onsdag 17/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:37 lördag 13/7 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:36 onsdag 10/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:35 onsdag 26/6 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2013:34 lördag 22/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2013:33 onsdag 12/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2013:32 lördag 8/6 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:31 onsdag 5/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-01:00
2013:30 lördag 25/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:29 fredag 24/5 Jättendal Älvstagården 21:00-01:00
2013:28 torsdag 23/5 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2013:27 lördag 18/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:26 lördag 11/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2013:25 fredag 10/5 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2013:24 torsdag 9/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2013:23 lördag 4/5 Täfteå Logen 21:00-01:00
2013:22 fredag 26/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:21 lördag 20/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 22:00-02:30
2013:20 fredag 19/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 22:00-02:30
2013:19 torsdag 18/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:00-02:00
2013:18 söndag 14/4 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 18:00-22:00
2013:17 fredag 12/4 Östersund Gamla Teatern 22:30-02:00
2013:16 torsdag 28/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:15 söndag 24/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2013:14 lördag 23/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2013:13 fredag 22/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2013:12 söndag 17/3 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 18:00-22:00
2013:11 lördag 16/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 19:00-02:00
2013:10 fredag 15/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 19:00-02:00
2013:9 lördag 23/2 Erikslund Folkets Hus 21:00-01:00
2013:8 fredag 15/2 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2013:7 torsdag 14/2 Hudiksvall Kulturhuset (Folkets Hus) 18:00-21:00
2013:6 lördag 2/2 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2013:5 fredag 1/2 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2013:4 fredag 25/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2013:3 fredag 18/1 Hallen Hallgården 21:00-01:00
2013:2 lördag 5/1 Östersund Furuparken 21:00-02:00
2013:1 fredag 4/1 Häggenås Häggenåshallen 21:30-02:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2012:74 fredag 28/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:73 lördag 22/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2012:72 söndag 16/12 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2012:71 fredag 7/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:70 lördag 1/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2012:69 söndag 25/11 Bringåsen Bygdegården 19:00-22:00
2012:68 fredag 23/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:67 söndag 4/11 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2012:66 fredag 2/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:65 fredag 19/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2012:64 torsdag 18/10 Östersund Furuparken 18:30-22:00
2012:63 söndag 14/10 Sundsvall Folkets Park 18:00-22:00
2012:62 lördag 6/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 19:00-02:00
2012:61 fredag 5/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 19:00-02:00
2012:60 lördag 22/9 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2012:59 fredag 21/9 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:58 fredag 14/9 Linköping Sportcenter 20:00-01:00
2012:57 lördag 1/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2012:56 lördag 25/8 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:55 tisdag 21/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2012:54 söndag 19/8 Hög Högs Loge 19:00-23:00
2012:53 lördag 18/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2012:52 onsdag 15/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:51 lördag 11/8 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:50 onsdag 8/8 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2012:49 lördag 4/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2012:48 torsdag 2/8 Arvesund Bygdegården 20:00-24:00
2012:47 onsdag 1/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:46 torsdag 26/7 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2012:45 onsdag 25/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:44 torsdag 12/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:43 onsdag 11/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2012:42 söndag 8/7 Övsjöbyn Stromboli 21:00-01:00
2012:41 tisdag 3/7 Köpingsvik Lundegård 21:30-01:30
2012:40 måndag 2/7 Köpingsvik Lundegård 21:00-01:30
2012:39 söndag 1/7 Köpingsvik Lundegård 21:30-01:30
2012:38 lördag 30/6 Köpingsvik Lundegård 19:00-01:30
2012:37 onsdag 27/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:36 onsdag 20/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:35 lördag 9/6 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:34 onsdag 6/6 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2012:33 lördag 2/6 Oviken Fröjdholmen 21:00-01:00
2012:32 fredag 1/6 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2012:31 lördag 26/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:30 torsdag 24/5 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2012:29 lördag 19/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:28 lördag 12/5 Långsele Hanssons Loge 21:00-01:00
2012:27 fredag 11/5 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2012:26 onsdag 9/5 Östersund Furuparken 18:30-22:00
2012:25 söndag 6/5 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 19:00-23:00
2012:24 torsdag 3/5 Säter Folkets Park Säterdalen 19:00-23:00
2012:23 onsdag 2/5 Jönköping Fröjden 18:00-23:00
2012:22 söndag 29/4 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2012:21 lördag 21/4 Bricka Folkets Hus 21:00-01:00
2012:20 fredag 20/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:19 torsdag 5/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:18 lördag 31/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2012:17 fredag 30/3 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2012:16 söndag 25/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2012:15 lördag 24/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-02:00
2012:14 fredag 23/3 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2012:13 lördag 17/3 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2012:12 fredag 16/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:11 söndag 11/3 Skultuna Lagårn / Oskars Loge 18:00-22:00
2012:10 tisdag 6/3 Örebro Brunnsparken 19:00-23:00
2012:9 lördag 3/3 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2012:8 söndag 26/2 Härnösand Parkaden 18:00-22:00
2012:7 fredag 24/2 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2012:6 söndag 19/2 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2012:5 söndag 5/2 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2012:4 fredag 27/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2012:3 fredag 20/1 Hallen Hallgården 21:00-01:00
2012:2 lördag 14/1 Örebro Brunnsparken 21:00-01:00
2012:1 torsdag 5/1 Östersund Furuparken 21:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2011:124 måndag 26/12 Härnösand Parkaden 18:00-22:00
2011:123 lördag 17/12 Gävle Folkets Park (Estraden) 21:00-01:00
2011:122 fredag 16/12 Brottby Yesterday 21:00-01:00
2011:121 lördag 10/12 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2011:120 fredag 9/12 Kaxås Bygdegården 21:00-01:00
2011:119 söndag 4/12 Sundsvall Folkets Park 18:00-22:00
2011:118 fredag 2/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2011:117 lördag 26/11 Laxsjö Bygdegården 22:00-02:00
2011:116 fredag 25/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2011:115 tisdag 15/11 Örebro Brunnsparken 20:00-24:00
2011:114 fredag 11/11 Norrköping Borgen 21:00-01:00
2011:113 torsdag 10/11 Östersund OSD (Folkets Hus) 23:30-02:00
2011:112 lördag 5/11 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2011:111 fredag 4/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2011:110 lördag 29/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2011:109 söndag 23/10 Ljungsbro Folkets Park 18:00-22:00
2011:108 lördag 22/10 Föllinge Allaktivitetshallen 20:00-02:00
2011:107 onsdag 12/10 Östersund Furuparken 18:00-22:00
2011:106 lördag 8/10 Härnösand Parkaden 19:00-02:00
2011:105 fredag 7/10 Härnösand Parkaden 19:00-02:00
2011:104 lördag 1/10 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2011:103 fredag 30/9 Östersund OSD (Folkets Hus) 20:00-02:00
2011:102 lördag 24/9 Sundsvall Folkets Park 21:00-01:00
2011:101 fredag 23/9 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2011:100 söndag 18/9 Härnösand Parkaden 18:00-22:00
2011:99 fredag 16/9 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2011:98 söndag 11/9 Gävle Folkets Park (Estraden) 17:00-22:00
2011:97 lördag 10/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2011:96 fredag 9/9 Örnsköldsvik Folkets Park 19:00-03:00
2011:95 lördag 3/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2011:94 onsdag 31/8 Jönköping Fröjden 18:00-23:00
2011:93 lördag 27/8 Oviken Fröjdholmen 20:00-02:00
2011:92 fredag 26/8 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2011:91 torsdag 25/8 Kovland Ånäsparken 20:00-24:00
2011:90 lördag 20/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2011:89 torsdag 18/8 Botkyrka Hågelbyparken 19:00-23:00
2011:88 onsdag 17/8 Jönköping Fröjden 18:30-22:30
2011:87 lördag 13/8 Oviken Fröjdholmen 21:00-01:00
2011:86 onsdag 10/8 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2011:85 lördag 6/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2011:84 fredag 5/8 Jättendal Älvstagården 21:00-01:00
2011:83 torsdag 4/8 Falun Lilltorpet 20:00-24:00
2011:82 onsdag 3/8 Hjortnäs Hjortnäs Brygga 20:30-00:30
2011:81 onsdag 27/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2011:80 tisdag 26/7 Nor Åsliden 20:00-24:00
2011:79 söndag 24/7 Hög Högs Loge 19:00-23:00
2011:78 lördag 23/7 Malung Folkets Park Orrskogen 20:00-02:00
2011:77 fredag 22/7 Malung Folkets Park Orrskogen 20:00-02:00
2011:76 onsdag 20/7 Borensberg Borensbergsparken 19:30-23:30
2011:75 tisdag 19/7 Nor Åsliden 20:00-24:00
2011:74 lördag 16/7 Oviken Fröjdholmen 21:00-01:00
2011:73 fredag 15/7 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2011:72 torsdag 14/7 Härnösand Mellanholmen 20:00-02:00
2011:71 onsdag 13/7 Hällesjö F