Dansdagböcker

Nedan listas alla LEJons dansdagböcker. Urvalet begränsas till angivet tidsspann, samt kan reduceras till att endast omfatta tillfällen på specifika dansställen eller med specifika orkestrar. Håll in "Ctrl" för att markera/avmarkera fler alternativ. Om inget alternativ för dansställen eller dansband väljs så kommer respektive filter ej att aktiveras.

Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2018:17 fredag 15/6 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:16 tisdag 5/6 Örebro Brunnsparken 19:00-24:00
2018:15 fredag 1/6 Östersund Sandviken 21:00-01:00
2018:14 onsdag 30/5 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
2018:13 lördag 26/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:12 fredag 25/5 Ånge Tallbacken 21:00-01:00
2018:11 lördag 19/5 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2018:10 torsdag 10/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2018:9 måndag 30/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2018:8 lördag 28/4 Sollefteå Hallstaberget 21:00-02:00
2018:7 lördag 14/4 Stugun Nornan 21:00-02:00
2018:6 torsdag 29/3 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2018:5 lördag 17/2 Örebro Brunnsparken 20:00-24:00
2018:4 lördag 3/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:3 fredag 2/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2018:2 lördag 6/1 Stugun Nornan 21:00-01:00
2018:1 onsdag 3/1 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2017:53 lördag 16/12 Östersund OSD (Folkets Hus) 21:00-01:00
2017:52 lördag 9/12 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:51 lördag 2/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:50 lördag 18/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2017:49 fredag 17/11 Östersund Furuparken 20:00-02:00
2017:48 lördag 11/11 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:47 söndag 22/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2017:46 lördag 21/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2017:45 fredag 20/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2017:44 lördag 30/9 Stugun Nornan 21:00-01:00
2017:43 måndag 25/9 Stockholm M/S Viking Cinderella 21:00-01:00
2017:42 lördag 23/9 Sandhem Sägnernas Hus 21:00-01:00
2017:41 lördag 9/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:40 fredag 8/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:39 lördag 2/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:38 lördag 26/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:37 tisdag 15/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2017:36 onsdag 9/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:35 lördag 5/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:34 onsdag 2/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:33 onsdag 26/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:32 torsdag 20/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2017:31 onsdag 12/7 Borensberg Borensbergsparken 19:30-23:30
2017:30 lördag 8/7 Långsele Hanssons Loge 20:00-24:00
2017:29 lördag 1/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:28 lördag 24/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00
2017:27 torsdag 22/6 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00
2017:26 lördag 17/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:25 lördag 10/6 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:24 måndag 5/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-01:00
2017:23 lördag 27/5 Långsele Hanssons Loge 20:00-24:00
2017:22 torsdag 25/5 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2017:21 lördag 13/5 Aspåsnäset Logen 21:00-02:00