Dansdagböcker

Nedan listas alla LEJons dansdagböcker. Urvalet begränsas till angivet tidsspann, samt kan reduceras till att endast omfatta tillfällen på specifika dansställen eller med specifika orkestrar. Håll in "Ctrl" för att markera/avmarkera fler alternativ. Om inget alternativ för dansställen eller dansband väljs så kommer respektive filter ej att aktiveras.

Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2017:19 lördag 29/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2017:18 fredag 28/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-02:30
2017:17 torsdag 27/4 Vemdalsskalet Högfjällshotellet 21:30-01:30
2017:16 fredag 14/4 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2017:15 torsdag 13/4 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:14 söndag 2/4 Sundsvall Skönsbergs Folkets Hus 18:00-22:00
2017:13 lördag 1/4 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2017:12 fredag 31/3 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2017:11 lördag 18/3 Stugun Nornan 21:00-01:00
2017:10 tisdag 14/3 Örebro Brunnsparken 19:00-24:00
2017:9 söndag 12/3 Huskvarna Folkets Park 15:00-20:30
2017:8 lördag 25/2 Ramvik Folkets Hus 21:00-02:00
2017:7 fredag 24/2 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2017:6 lördag 4/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:5 fredag 3/2 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2017:4 lördag 28/1 Gävle Folkets Park (Estraden) 21:30-02:00
2017:3 fredag 20/1 Hallen Hallgården 21:00-01:00
2017:2 lördag 7/1 Stugun Nornan 21:00-02:00
2017:1 onsdag 4/1 Ramvik Folkets Hus 20:00-01:00
Dansdagbok Datum Ort Dansställe Dansband Tid
2016:57 måndag 26/12 Laxsjö Bygdegården 21:00-01:00
2016:56 lördag 17/12 Östersund Folkets Hus 21:00-01:00
2016:55 fredag 9/12 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:54 lördag 3/12 Ramvik Folkets Hus 21:00-01:00
2016:53 lördag 19/11 Östersund Folkets Hus 21:30-01:30
2016:52 fredag 18/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:51 lördag 12/11 Sandviken Göransson Arena 19:00-02:00
2016:50 fredag 11/11 Sandviken Göransson Arena 19:00-02:00
2016:49 fredag 4/11 Östersund Furuparken 21:00-01:00
2016:48 söndag 23/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 18:00-22:00
2016:47 lördag 22/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:46 fredag 21/10 Gävle Folkets Park (Estraden) 19:00-01:00
2016:45 lördag 8/10 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2016:44 fredag 7/10 Östersund Folkets Hus 20:00-02:00
2016:43 lördag 1/10 Stugun Nornan 21:00-01:00
2016:42 lördag 10/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:41 fredag 9/9 Härnösand Parkaden 19:00-03:00
2016:40 lördag 3/9 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:39 tisdag 30/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2016:38 lördag 27/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:37 tisdag 16/8 Nor Åsliden 20:00-24:00
2016:36 onsdag 10/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:35 lördag 6/8 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:34 onsdag 3/8 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:33 onsdag 27/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:32 fredag 22/7 Kyrkdal Ärstaparken 20:00-01:00
2016:31 torsdag 21/7 Gussjönoret Gussjönoret 20:00-24:00
2016:30 lördag 16/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:29 onsdag 13/7 Hällesjö Furuviken 20:00-24:00
2016:28 lördag 2/7 Aspåsnäset Logen 21:00-01:00
2016:27 lördag 25/6 Gussjönoret Gussjönoret 21:00-02:00